DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O NÁS

Basenji je africké plemeno, které neštěká, nemá psí pach a pohyb je vysoce elegantní. Proto jsme vybrali název chovatelské stanice KIFAHARI ( v překladu ze svahilštiny - elegantní). 

Basenji jsem poprvé viděla v encyklopedii před několika lety. Hned jsem se do tohoto plemene zamilovala a věděla, že pejska musím za každou cenu mít. Hledali jsme v inzerátech a našli jediná volná štěňátka v chov. stanici Wenet. Netrvalo dlouho a už jsem měla svoji milovanou fenečku. Bohužel nám zemřela, na operačním stole, velice mladá a já dlouho váhala, zda " do toho ještě jít ". Jako náhradu jsme si pořídili mainskou mývalí kočičku a já časem zjistila, že mi to milovanou basenjici nenahradí.

Stále jsem procházela inzeráty se slzami v očích, až jsem uviděla štěňátko, které mi padlo do oka. Hned jsme volali chovatelce a za několik dní jsme si jeli pro fenku Jamilu do chovatelské st. Hanáček.  Získali jsme tím i nové přátele, kteří mají bratra naší fenky Jabariho.

Po půl roce se mi zželelo černobílého čtyřletého psa - Chiokeho, který pocházel od stejné chovatelky jako Jamila. Majitelé se ho chtěli vzdát. Říkala jsem si, že bude mít Jamilka aspoň kamaráda a nebude jí doma samotné smutno.

Basenji mě natolik okouzlili, že si nedovedu představit, že by mi doma nedělali společnost.